Preokret u režiji Kristiana Fućka

Velika tri boda na Krimeji

14. kolo HNK Orijent 1919 VS NK Croatia Zmijavci 3:2

U pretposljednjem kolu prije zimske pauze, Orijent je na Krimeji ugostio drugoplasirani NK Croatia Zmijavci. Suncem okupana Krimeja bila je spremna za odličan debri, kakvog su nam na kraju ove dvije momčadi i priredile.

Prije početka utakmice održana je minuta šutnje u čast bivšeg Orijentovog igrača, Nikole Tomca.

Kristianu Fućku nije puno trebalo te već u 3. minuti utakmice opasno prijeti prolaskom po boku, ali obrana gostiju sprečava njegov prvi nalet. Do vodstva je Orijent mogao već u 8. minuti kada kapetan Tadejević vraća loptu u peterac u kojemu je svih nadvisio Fatić, međutim s gol linije čisti Dujmović. Nered na desnome boku u 25. minuti radi Kristian Fućak koji je prošao nekolicinu Croatijinih igrača i servira loptu za mladog Senčara koji nije imao težak posao za promjenu rezultata na semaforu te tako Orijent vodi. Nismo dugo čekali na odogovr gostiju jer svega 3 minute kasnije Nino Mohoroviić ruši Mrkonjića u kazenom prostoru te glavni sudac utakmice dosuđuje jedanaesterac. Udarac je izveo Tomislav Mrkonjić i postigao ujedno i svoj sedmi ovozenski pogodak za 1:1 na Krimeji. U 41. minuti utakmice svjedočimo preokratu kada nakon odbijene lopte istu u mrežu posprema Gudelj i tako Croatia vodi s 2:1. U 65. minuti utakmice junior Orijenta, Macolić pogađa vratnicu, ali nema promjene rezultata. Croatia propušta meč loptu u 77. minuti kada Mrkonjić izbija sam pred Boglća, ali domaći vratar odličnom intervencijom održava Orijent u igri. Gosti nisu morali dugo čekati na kaznu. U 81. minuti odličnu loptu u peterac šalje Macolić koju zahvaća Fatić i poravnava rezultat na 2:2. U 85. minuti Kritsian Fućak jednostavno je bio nezadrživ za obranu gostiju i gotovo s polovice terena sam prolazi do kaznenog prostora gdje braničima Cratije nije ostavio druge ogućnosti negoli rušenje zbog čega sudac dosuđuje udarac s jedanaest metara. Odogovornost je preuzeo kapetan Tadejević i gađa iskusno, neobranjivo pod samu gredu za konačnih 3:2 i veliko slavlje Orijentaša.