Orijent uvjerljivo svladao Vrbovec

Petarda crveno bijelih
Monjac - Pogodak

15. kolo HNK Orijent 1919 VS NK Vrbovec 5:1

Orijent 1919 vrlo dobro otvara utakmicu s iznimno motiviranim protivnikom što dokazuje i rani gol već u 18. minuti – fantastično raspoloženi Miro Iličić odličnom loptom upošljava strelovitog Matea Monjca koji posprema loptu u mrežu gostiju za 1:0. Oko 600-tinjak gledatelja nije moralo dugo čekati na novi pogodak. Ponovno će kreator akcije za pogodak biti Iličić koji ovog puta gura milimetraski preciznu loptu za brzonogog Ivana Bijelića koji postiže svoj prvi ovosezonski pogodak u svom prvom nastupu za Orijent 1919. Do krajapoluvremena igru je morao napustiti stoper domaćin Andrić koji se osjetio bol u preponi i nije mogao nastaviti igru. Povratak s poluvremena bolje koriste gosti i svoju odlučnost uspijevaju naplatiti kada Slišković ostaje sam pred vratima domaćih i postiže pogodak za 2:1 (53’). Još jedan šok za domaće bila je i ozljeda vratara Popovića koji je igru morao napustiti zbog snažne boli u šaci te ga je zamijenio vratarski kolega, Igor Herman. Gosti su pokušavali doći do izjednačenja međutim utakmica je poprimila sasvim drugi smjer. I ponovno će asistenciju upisati neuhvatljivi Iličić koji ovog puta s desne strane pronalazi Weitzera koji iz blizine postiže pogodak za 3:1 (73’). Gostujući vratar nije imao odgovor na Monjčev udarac u 76. minuti koji postavlja visokih 4:1, a asistent je pogađate ponovno bio Miro Iličić. Konačnih 5:1 postavlja Zvonimir Jergović koji je svoj izlazak u gostujući šesnaesterac okrunio pogotkom. Do kraja utakmice izgledne prilike imali su Monjac i Barišić koje brani vratar gostiju, Jedriš. Dojam na koncu je kako je na Krimeji odigrana još jedna zanimljiva utakmica, prepuna dobrih poteza i izvrsnih pogodaka, a sve uz pratnju tako specifične krimejske bure. Do kraja prvog dijela sezone Orijent očekuju 2 susreta – s NK Krk i s NK Opatija. Dvoboji posebnog naboja koje će Orijent nadamo se svladati 100%-tnim učinkom.