Orijent 1919 izgubio u Mladini

Vinogradar ostaje na čelu
Vinogradar Orijent 1919

14. kolo NK Vinogradar VS HNK Orijent 1919 3:1

Orijent 1919 poražen je s, na kraju će se pokazati visokih 3:1 od favoriziranog NK Vinogradar. Bez obzira na činjenicu što je Orijent došao na noge prvoj momčadi lige od prve minute bilo je vidljivo kako su crveno bijeli došli najmanje po bod. Podjednako dobru igru prekinuo je domaćinski dosuđeni jedanaesterac kojeg Prijić realizira u 31. minuti utakmice. Bez obzira na rezultatski minus Orijent 1919 se s odmora vraća odlučan što dokazuje i Andrićev pogodak u 2. minuti nastavka (47’) za 1:1. U narednih pet minuta utakmica se lomila i pogodak se mogao osjetiti u zraku. Nažalost, do vodstva stiže Vinogradar koji koristi neopreznost Orijentove obrane i postiže pogodak za 2:1 (Prijić – 51’). U zadnjem dijelu utakmice Vinogradar je uspio ponovno postići gol (Bjelanović 76’) i priveo utakmicu kraju. Orijent 1919 se sa svojom mladom momčadi odlično suprotstavio jakom protivniku i dokazao kako zaslužuje biti u vrhu tablice.

Donosimo vam izjavu trenera Mikca za portal SportCom.hr:

“S rezultatom ne mogu biti nikako zadovoljan jer ono što sam vidio na terenu bila je organizacijski naša najbolja utakmica. Nismo naplatili sve ono što smo kreirali, a napravili smo neke sitne individualne pogreške koje ovakav protivnik kažnjava. Kod 1:1 primili smo gol nakon samo četiri minute na postavljenu obranu iz prekida. Vinogradar je već tada bio na konopcima i da nismo tada primili gol, sigurno bismo zabili jer smo dominirali. Nastavili smo igrati u istom tonu, malo smo se više otvorili, a oni su to iskoristili. Utakmica je bila odlična, evidentno se dižemo u formi i kada govorimo o posjedu lopte ovo nam je najbolja utakmica. S obzirom kako smo igrali zadnje dvije utakmice nestrpljivo iščekujem susret sa Vrbovcem, jer mislim da ćemo eksplodirati. Ne bih komentirao suđenje, ne volim stavljati akcenat na to niti umanjivati ničiju pobjedu. Mene zanima samo nogometni napredak.”