Podjela bodova u Sesvetama

Berković sačuvao bod
Sportnews_Sesvete - Orijent

14. kolo NK Sesvete VS HNK Orijent 1919 0:0

Predzadnja utakmica hladnog Studenog donijela je Orijentu gostovanje u Sesvetama i podjelu bodova s domaćinom. Rezultatom od 0-0 Orijent je sačuvao svoje drugo mjesto na ljestvici i 4 boda prednosti koje ima pred Sesvetama. Između dva kluba, u ovom se trenutku  na trećem mjestu nalazi NK Rudeš te HNK Hajduk ll koji je na četvrtom mjestu.

Orijent je u Sesvetama dočekao iznimno težak teren što nije išlo u prilog ni jednoj momčadi s obzirom na želju pokazanu u prvom poluvremenu. Vrlo otvorena i agresivna utakmica podijelila je svakoj momčadi po jedno poluvrijeme, Orijentu prvo, Sesvetama drugo.
Od prve minute gledateljima je bilo jasno da će borba dokazati kako obje momčadi zasluženo pripadaju vrhu ljestvice. Već u petoj minuti preko kapetana Ivana Mikulića Sesvete su uputile opasan udarac, a onda ponovno u 12’ Mihovil Geljić gura odličnu loptu za Marka Vranjkovića, no Orijentov vratar izlazi do ruba kaznenog prostora i otklanja bilo kakvu opasnost za Orijentove vratnice. Prva velika prilika gostiju dogodila se u 36’ kada Monjac nakon svog karakterističnog proboja po boku savršeno ubacuje na suprotnu stranu peterca, ali Črnko loptu glavom šalje u vratnicu od koje se ona odbija u ruke sesvetskom vrataru Marku Mikuliću. Još jedna idealna situacija prvog dijela dogodila se pred Orijentovim vratima kada Ivan Mikulić s desne strane ubacuje loptu u suprotni rub peterca, no Mihovil Geljić u padu glavom loptu udara i promašuje gol. Drugo poluvrijeme teže je palo gostima. Sesvete preuzimaju kontrolu i konce igre. Već u 52. minuti veznjak Mario Dučkić sjajno prodire s lijevog boka, ali se njegov udarac odbija i završava podalje od vrata gostiju. Deset minuta kasnije ponovno Dučkić šalje izvrsnu loptu do Meseca čiji je udarac šalje pored gola. Nedugo nakon toga, Carlo Berković brani još jedan pokušaj domaćina. U sljedećim minutama Sesvete dominira terenom i igrom, međutim ne pronalazi sretno rješenje kao nadmudriti Berkovića i loptu poslati iza linije gola. 73. minuta donosi ponovno akciju Marija Dučkića i njegov udarac prema golu, ali ponovno vratar gostiju briše mogućnost promjene rezultata u korist domaćina utakmice. Dvije minute kasnije akcija na drugoj strani, Monjac šalje loptu, ovoga puta kapetanu Vedranu Gercu koji snažnim udarcem s osam metara prebacuje vratnicu. Domaćin je do kraja utakmice igrao vrlo agresivno i otvoreno, no nije lopta nije htjela u gol. Pred sam kraj Monjac nije realizirao kontru Orijenta i obje momčadi u svlačionice odlaze podijeljenim bodovima.