Podjela bodova na Krimeji

Izvrsna utakmica pred punom tribinom
ORIJENT VS DRAGOVOLJAC

13. kolo HNK Orijent 1919 VS NK Hrvatski dragovoljac 0:0

Ovotjedni gosti naših Krimejčana bili su nogometaši Hrvatskog dragovoljca koji nakon lošeg starta u sezonu bilježe samo pozitivne rezultate (Hajduk II 1:0, Rudeš 1:1, Osijek II 2:1). S druge strane trener Budicin nije mogao računati na trojicu kartoniranih (Fatić, Črnko i Vidas), Liber se razbolio, a Travaglia i Antić ozlijeđeni su duže vrijeme. Prvi puta ove sezone na klupi Orijenta sjedila su samo petorica igrača – Herman, Andrić, Flego, L. Petrović, Ivančević. Utakmicu bolje otvaraju gosti koji već u 13. minuti prijete preko Šiška koji ostaje sam na petercu nakon Doležalovog ubačaja. Druga izglednija prilika također pripada gostima – u 22. minuti Šiško ponovno bježi domaćoj obrani, ali nailazi na, pokazat će se, nesavladivog Berkovića. Ponovno se Berković našao u ulozi junaka kada u 34. minuti dva puta sprječava iz kontre natrčalog Petrovića. Orijent u prvome dijelu prijeti samo s distance i to preko Gerca i Monjca. Jedina izglednija prilika Orijentaša zbila se već na samom početku utakmice i to u 9. minuti kada Monjac uzima loptu na zadnjoj trećini i vuče kontru, ali Crnojević uklizava i presjeca dodavanje. U nastavku utakmice nije se mnogo toga promijenilo. Ipak, u 59. minuti ozlijedio se Iličić te umjesto njega na teren ulazi Ivančević, Fumić zauzima mjesto na sredini. Okrenuo je Budicin središnji trokut, primaknuo je Šanteka i Fumića bliže Gercu i preuzeo veći rizik, Fleginim ulaskom još se više otvorio. U 77. minuti na kraju brze kontre Doležal je na drugoj vratnici slijeva dočekao loptu ispred Berkovića i pogriješio kada se nije odlučio za udarac iz prve. Primio je loptu, što je Berkoviću bilo dovoljno da pravodobno uđe u udarac i obrani još jedan zicer. Finiš utakmice bio je osobito zanimljiv jer u 82. minuti Orijent prijeti preko Gerca koji se riješio Cetine na desnom boku i ubacio visoku loptu koju je u šesnaestercu volejem pokušao dohvatiti. Ipak, lopta odlazi preko gola gostiju. Trgnuli su se Orijentaši i u posljednjim minutama pritisnuli goste na njihovoj polovici što je u konačnici moglo presuditi za sva 3 boda. U 90. minuti Matija Petrović s ruba 16 metara upujućuje snažan udarac koji fantastično brani Šubarić.