Pet pogodaka na Krimeji

Monjčev jedanaesterac za pobjedu

15. kolo HNK Orijent 1919 VS NK Solin 3:2

Vrlo neizvjesnu utakmicu svojim gledateljima priredili su igrači Orijenta i Solina koji su prošle sunčane subote u ranom terminu u 13 sati odigrali pretposljednju utakmicu prvog dijela sezone.

Da utakmica neće biti laka ni za jednu ekipu bilo je jasno od prve minute. Solin je dobro čuvao svoj šestnaesterac, ali prvi put i ozbiljnije zaprijetio već u 23. minuti preko Repića i Kovačića, no vratar crveno-bijelih otklanja svaku mogućnost rane promjene rezultata u korist gostiju s juga. Nekoliko minuta kasnije Orijent prvi put udara u okvir gola i postiže pogodak. Antićeva asistencija Fatiću koji veličanstveno pogađa u gornji desni kut i Orijent vodi 1:0. U 33. minuti ponovno opasno puca Antić, ali lopta završava svoj put preko okvira gola. Samo šest minuta kasnije lopta preko dobro raspoloženog Antića dolazi do Gerca koji je namješta Monjcu na udarac, ali Monjac puca u obrambenog igrača žutih od kojeg se lopta ponovno odbija do Gerca i njegovim iskusnim udarcem završava u mreži Solina za vodstvo Orijenta od 2:0 i lakši odlazak domaćina na odmor.

Da Orijentu često slabije leži drugo poluvrijeme pokazalo se i ove subote. Već u prvom izvođenju kornera u novih 45 minuta – promjena rezultata. Pada gol za goste, Jelavić sigurno posprema loptu iza linije gola, rezultat je 2:1. U sljedećoj akciji Orijent je imao kontru, ali je lopta izbačena u korner. Nakon Monjčevog udarca iz kuta, Smolčić šalje loptu u ruke vratara Topića. Kako utakmica teče dalje, Solin ne odustaje od svog pokušaja izjednačenja pa već u 51.minuti na asistenciju Orijentovog veznjaka, Repić puca s ruba šesnesterca, ali lopta završava preko vratnice. Ponovno u 55. minuti Repić opasno prijeti Berkoviću nakon dobro upućene dijagonale, ali ovog puta nije iskoristio priliku i rezultat ostaje ne promijenjen. No, ipak deset minuta kasnije Solin dolazi do svog zasluženog pogotka preko Ninčevićeve asistencije mladoj solinskoj nadi Mariju Veljači, koji je zakomplicirao Orijentu osvajanje 3 boda i dao nadu svojim Solinjanima da utakmica još nije riješena. U 75.minuti sa svoje klasične pozicije Monjac opasno puca prema golu, ali ovoga puta nije precizan. Ipak precizan je 12 minuta kasnije s bijele točke, kada nakon igranja rukom gostujućeg igrača unutar šesnaesterca sudac dosuđuje najstrožu kaznu, a Monjac utakmicu zaključuje sa konačnih 3:2 za veliko slavlje na Krimeji!