Fantastičan preokret na Krimeji

Važna pobjeda

14. kolo HNK Orijent VS NK Jarun 4:3

Na samom početku utakmice 14. kola Supersport Prve NL održana je minuta šutnje za Orijentovu legendu Marijana Tabara koji je nažalost preminuo nakon borbe s teškom bolešću. Orijentovi igrači zadržali su se u tom stanju mirovanja jer je semafor već u 36. minuti pokazivao rezultatski minus od čak 3:0. Gosti su do vodstva došli već u 14. minuti kada je Ennio Travaglia izgubio loptu u iznimno opasnoj zoni, na 30-al metara od Zadrinih vratiju. Brzi protunapada koji su gosti složili nakon te izgubljene lopte završio je Ubanijevim pogotkom za 0:1. U 33. minuti doaća obrana loše je reagirala nakon udarca iz kuta, odbijanac stiže do Burića. Dujmović umjesto ulaska u Burićev udarac skače i potonji puca prizemnim udarcem prema Zadri što se pokazuje ispravnim rješenjem jer lopta prolazi kroz šumu nogu i ulazi iza Zadrinih leđa za 0:2. Crveno-bijeli nisu se stigli ni oporaviti, a Jarun postiže novi pogodak. Dajčer u 36. minuti glavom postiže pogodak nakon slobodnog udarca za 0:3.

Dugo poluvrijeme donijelo je nešto bolju rekaciju crveno-bijelih, što je rezultiralo i izborenim kaznenim udarcem u 55. minuti utakmice koja je probudila nadu kod domaćih navijača da bi Orijent nešto mogao napraviti. Monjac je preuzeo odgovornost, ali na opću nevjericu šalje loptu u gredu. Činilo se u tim trenucima da će Orijent upisati još jedan u nizu poraza, ali sve se mijenja od 70. minute kada Čondrić s leđa povlači Dukađina u kazenom prostoru, a glavni sudac Titlić pokazuje na bijelu točku. Pritom je Čondrić dobio i drugi žuti, odnosno crveni karton. Ovog puta loptu uzima Mario Tadejević koji nije promašio i ostavio je vratara bez šansi. Već sedam minuta kasnije Zrilić se idealno vinuo u zrak i postigao pogodak glavo mu rašlje za 2:3. Svega dvije minute kasnije Monjčev prizemni udarac pravovremeno je zahvatio Travaglia koji podiže cijele tribine na noge za 3:3. Ni tu nije bio kraj agoniji gostiju. U 81. minuti Dajčer je neoprezno igrao rukom i kaznenom prostoru i sudac Titlić morao je dosuditi treći kazneni prostor i isključiti drugog igrača Jaruna. Mario Tadejević ponovo je bio nepogrešiv za veliki, rijetko viđeni preokret igrača Orijenta. U svega 12 minuta postigli su četiri pogotka i ostvarili pobjedu nakon niza od četiri poraza.

Debi kakav Fausto Budicin vjerojatno, novi trener Orijentaša, nije mogao ni zamisliti.