Nova 3 boda

Još jedno uspješno gostovanje u Slavoniji
Cibalia VS Orijent 1919

12. kolo HNK Cibalia VS HNK Orijent 1919 1:2

Naši Orijentaši uspješno su nastavili niz gostovanja i to kod još jednom prvoligaškog imena, HNK Cibalia. Prije početka same utakmice kapetan, Vedran Gerc te kapetan Vinkovčana položili su vijenac na spomen ploču preminulom navijaču Cibalije, Stjepanu Vojniću. U samu utakmicu Orijent ulazi bolje te od prve minute dominira kroz posjed lopte. Najopasniji pojedinac “crveno-bijelih” ponovno je bio Mateo Monjac koji je stvarao probleme Cibalijinoj obrani i nekoliko puta opasno prijetio. U 16. minuti ponovno probija po desnoj strani te ovog puta pronalazi Fatića koji podmeće loptu za 0:1. Do kraja poluvremena Orijent nije popuštao u dominaciji te su stvorili još nekoliko izglednih prilika kojima je nedostajala kvalitetnija završnica. Drugo poluvrijeme momčad Cibalije otvara kudikamo bolje te žustrinom i trkom pokazuju koliko su im bodovi važni. Nakon 20-tak minuta domaćeg pritiska u kojemu se Orijentaši nisu najbolje snašli, domaći dolaze do izjednačujućeg pogotka. Nakon neopreznosti “crveno-bijele”obrane i poigravanja na liniji 5m Bajić postiže pogodak glavom za 1:1 (68’). Domaćin je osjetio da može do bodova, možda i punog plijena što su osujetili Orijentaši koji su se probudili posljednjih 20 minuta utakmice te uspostavili igru vrijednu 2. mjesta na prvenstvenoj tablici. Cibaliji je presudio izvrsni Monjac koji nakon ubačaja Flege (Flego nekoliko trenutaka ranije krade loptu domaćem stoperu) strmovito kreće  prema vrataru domaćih i posprema loptu iz leđiju istog za 1:2 (87’). Imao je Monjac s kime i proslaviti nova 3 boda. Naime, naše Orijentaše s tribina su pratili Red Fuckersi i to njih 50-tak. Bravo i za jedne i za druge, samo ORIJENT!