Orijent ostavio dobar dojam protiv branitelja naslova

Fatić zabio počasni pogodak

Šesnaestina finala Supersport Kupa hrvatske – HNK Orijent 1919 VS GNK Dinamo 1:4

Šesnaestina finala SuperSport Kupa Hrvatske donijela je najzahtjevnijeg mogućeg protivnika, branitelja naslova te prvaka Hrvatske, GNK Dinamo. Dodatne montažne tribine bile su ispunjene i tako je ovaj nogometni spektakl na Krimeji gledalo čak 1.500 gledatelja. Prvi konkretnije prijeti Orijent I to preko Frigana koji nakon udarca iz kuta loptu ipak šalje preko Livakovićevih vratiju. Sljedeću izgledniju priliku stvara Dinamo preko Jurića koji također puca glavom, ali Boglić hvata loptu. Potom u 21. minuti Leovac dobro ubacuje i lopta nalazi usamljenog Ademija koji s 5 metara nesmetano puca, ali nije uspio prevariti i vratara domaćih, Boglića. Minutu nakon toga u izglednoj šansi našao se Fućak, ali njegov udarac brani Livaković. Dinamo dolazi do vodstva u 28. minuti kada Tadejević griješi i gubi loptu nkon pritiska Denija Jurića, A Duje Čop znalački posprema loptu za 1:0. U prvom poluvremenu za istaknuti ostaje još situaicja iz 43. minute kada Bulat puca s ruba šesnaesterca, ali preko gola. Dinamo povećava svoju prednost već u 46. minuti kada odlično kombiniraju Leovac i Ademi, a prvospomenuti postiže pogodak za 2:0. Deset minuta naon pogotka Laruritzen puca glavom nakon kornera što Boglić uspješno brani, ali se lopta nespretno odbija do Jurića koji manirom vrsnog gol-getera posprema loptu u mrežu petom za 3:0. Domaćini do pogotka dolazi u 61. minuti kada Fatić glavom pogađa nakon Švrljuginog ubačaja. U 64. minuti Švrljuga izvrsno puca, ali Livaković brani nemoguće. Pet minuta nakon Dinamo povećava svoje vodstvo preko Menala koji sam izbija pred Boglića i poentira, za pokazat će se konačan rezultat. Vrijedi istaknuti i izvrsnu obranu Boglića u 72. minuti kada brani dalekometni Tolićev udarac, ali i vratnicu našeg Jadrića iz 74. minute. Do kraja spomenuti možemo dva udaraca črljeno-belih, prvi iz 88. Minute kada pokušava Gerc te Hodžin iz 90. minute. Dinamo zasluženo prolazi dalje, mada rezultat možda djeluje uvjerljiviji nego što je to Dinamova igra bila dobra i/ili Orijentova loša. Okrećemo se prvesntvenim obvezama i čestitamo Dinamu na prolasku.