Prvi domaći poraz

Hajduk odnio 3 boda s Krimeje
ORIJENT 1919 VS HAJDUK II

9. kolo HNK Orijent 1919 VS HNK Hajduk 0:2

Zamjena domaćinstva s HNK Hajduk II donijela je našim Orijentašima drugu domaću utakmicu u istome tjednu. Naime, nakon velike pobjede nad NK Dugopolje u vrlo teškim uvjetima, „bili“ su dočekani na Krimeji okupanoj suncem, ispunjenoj do posljednjeg mjesta. Prvih 45 minuta prošlo je u znaku hajdukovog posjeda lopte, ali previše horizontalnog i premalo opasnog. Zato su crveno-bijeli prijetili već od samoga početka kada Črnko izbija pred vratara, Baždarića koji će se do kraja utakmice pokazati kao najbolji igrač gostiju. Črnko ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti, ali zato to čini Miroslav Iličić i to u razmaku od nekoliko minuta kada mu vratar gostiju brani udarce s gotovo 2m udaljenosti od mreže. U prvom poluvremenu vrijedi istaknuti jednu priliku Hajduka nakon ubačaja i udarca glavom što Berković lako brani. Rezultat do poluvremena ostaje ništa naprama ništa. Orijentaši i u drugom poluvremenu nastavljaju s pritiskom što rezultira još jednom izglednom šansom – u 65. minuti Liber nakon brze transformacije gura okomitu loptu iza leđa gostujuće obrane koju prima Monjac i izbija sam pred vratara koji čita njegovu nakanu i skida mu loptu s noge. Crveno-bijeli nisu iskoristili svoje prilike, ali su to zato učinili gosti. Prvi puta u 76. minuti kada Delić prolazi trojicu Orijentovih igrača po desnoj strani i gura loptu Prširu koji obavlja lakši dio posla i puca u nebranjenu mrežu. Do drugog pogotka gosti dolaze već 3 minute nakon onog prvog, Blagaić je krenuo s lijeva prema kaznenom prostoru domaćina i dugo vagao, ali na kraju efektno pogodio za 0:2. Mogli su gosti i do trećeg pogotka nakon što Smolčić kasno uklizava i ruši Šegu za najstrožu kaznu. Ipak, Berković fantastično brani mrežu domaćih i odlučuje da utakmica završi prvim domaćim porazom od 0:2. Loša vijest je ozljeda standardnog prvotimca Travaglie koji je teren napustio na nosilima nakon ozljede ramena.