Velika pobjeda crveno bijelih

Nova 3 boda
Weitzer_Foto D. Škomrlj

7. kolo HNK Orijent 1919 VS NK Špansko 3:0

Utakmica 7. kola donijela je Orijentu veliki psihički izazov pred samu utakmicu, a to je pritisak zbog odlaska trenera Butorovića. Crveno bijeli istrčali su na teren iznimno motivirani jer trener je pred njih stavio jasan cilj – sva 3 boda. Visoki presing kojim su domaćini pritisnuli zadnju liniju gostujućeg sastava rezultirao je pogotkom u 21. minuti susreta. Strijelac je Vedran Gerc koji rutinski savladava vratara gostujuće momčadi, Šostika. U 30. minuti Florian Fumić se iz lažnjaka oslobađa obrambenog igrača te unutarnjim dijelom kopačke cilja donji lijevi kut i pogađa za 2:0. Najatraktivniji trenutak utakmice odigrao se svega 2 minute kasnije – Matija Vidas, ovog puta u ulozi krilnog napadača, upućuje precizan ubačaj koji u padu glavom zahvaća Vedran Gerc i posprema u mrežu za 3:0. Drugo poluvrijeme ponovno kontrolira domaćin. Dobro raspoložena publika nosila je Orijent 1919 i prema četvrtom pogotku, međutim Fumić ne pogađa iz najizglednije prilike nastavka u 70. minuti. Za kraj veliko slavlje Orijenta i emotivni rastanak od trenera Butorovića koji je u nešto više od godinu dana ne samo odveo crveno bijele u treću ligu već iste i “ostavio” na prvom mjestu gdje se Orijent posljednji put našao u 5. Županijskoj ligi.