Preokret u režiji Iličić - Monjac

Važna 3 boda
HAŠK - Orijent / Sportnews.hr

30. kolo NK HAŠK VS HNK Orijent 1919 1:2

Igrala se prva minuta susreta kada se Orijent našao u rezultatskom minusu. Naime, u 1. minuti susreta igrači Orijenta nespretno gube loptu na desnoj strani obrane koju prihvaća Paolo Matteoni i s dvadeset metara od gola pogađa malu mrežu suprotnog kuta. Orijentaši su se brzo pribrali i već nakon desetak minuta uspostavljaju potpunu kontrolu nad utakmicom. Domaćin je igrao vrlo zgusnusto i dozvoljavao tek pokoji dobar prodor prema vratima Luke Spudića, vratara domaćih. Najbolje prilike za postizanje pogotka Orijent je imao iz prekida no niti u jednom od tih nisu uspjeli svladati Spudića. Domaći s Peščenice imali su izglednu šansu još u 18. minuti kada Matteoni dobro uposlio Karoglana koji pak prekratko proigrava za Kaltaka u šesnaestercu. Crveno bijelima je završnica prvog poluvremena donijela zasluženo izjednačenje – nakon kornera s desne strane Edin Fatić odlično puca glavom sa sedam metara što Spudić brani vršcima prstiju, ali samo nakratko. Odbijena lopta završava kod Mire Iličića koji iz blizine postiže pogodak za 1:1 (43’). Drugo poluvrijeme donijelo je nešto živosti s obje strane, međutim niti jedna momčad nije stvorila izgledniju priliku za pogodak, odnosno samo vodstvo. Tek se u 60. minuti Iličiću ukazala prilika za novi udarac glavom, ali Spudić je bio na visini zadatka. U fokusu igre gostiju našli su se prekidi što pokazuje i drugi pogodak – u 72. minuti Mateo Monjac preuzima odgovornost i izvodi slobodni udarac s dvadeset metara od domaćeg gola i usput skinuo paučinu iz Spudećevih rašlji za konačan rezultat 1:2. Sljedeće kolo igra se već 15.5. kada na Krimeju stiže prvoplasirani NK Vinogradar.