Golijada Orijenta!

Visoka pobjeda crveno-bijelih
Orijent-Novigrad_TorpedoMedia

29. kolo HNK Orijent 1919 VS NK Novigrad 6:2

“Krimeja uživala u proljetnoj ljepotici”, naslov je članka nedjeljnog Novog Lista. Zbilja, bila je to jedna od boljih predstava naših Orijentaša koji su od prve minute djelovali rastrčano i nadahnuto. Igra gostiju već je u samom početku pokazala da su na Krimeju došli po bodove što je na veselje mnogobrojnih gledatelja značilo vrlo otvorenu utakmicu s obje strane. Do pogotka prvi dolaze gosti i to nakon Bijelićevog proigravanja na Pamića koji postiže vodeći pogodak za goste (23’). Pogodak je to, pokazat će nastavak, koji je utakmicu odveo na noge Orijentaša koji su kvalitetnom i brzom igrom slomili igru gostiju. Izjednačujući pogodak, Miro Iličić, postiže već u sljedećoj minuti utakmice i tako “poništava” vodstvo gostiju – Iličić atraktivno, u padu glavom postiže pogodak nakon Weitzerovog ubačaja s desne strane. Krimejske  tribine nisu dugo morale čekati na novi pogodak. Naime, Fumić pronalazi natrčalog Travagliu koji oštro ubacuje loptu na vrh gostujućeg peterca što koristi Monjac za vodstvo (29’). Na odmor se odlazi s rezultatom 2:1 što je Iličić mogao promijeniti još u 35. minuti kada u fantastičnoj solo akciji valja pola gostujuće obrane, ali ne uspijeva dati pogodak. Nastavak je ponudio još kvalitetniju igru domaćina čiji brz protok lopte gosti sve teže prate. Utakmicu je posebno začinio Weitzer dvjema majstorijama – prvi pogodak postiže u 53. minuti susreta kada se oslobađa svog čuvara i 25 metara pogađa gol te svega 5 minuta kasnije s gotovo iste udaljenosti zahvaća loptu punom nogom iz koljena prebacuje vratara Nicolettija za 4:1. Peti pogodak postigao je Mateo Monjac nakon što prebacuje istrčalog vratara gostiju, dok šesti pogodak postiže Iličič nakon rutinske reakcije s ruba šesnaesterca nakon Orijentove polukontre. Poraz je donkle ublažio Douglas koji zabija u 91. minuti. Posljednjih 10tak minuta Orijent je igrao s igračem manje jer je prije Travaglijeve ozljede trener Budicin već ispucao sve izmjene.