Pravedna podjela bodova

Fausto Budicini debitirao na klupi Orijenta
Orijent 1919 - Kurilovec

23. kolo HNK Orijent 1919 VS NK Kurilovec 1:1

Protekla subota donijela na Krimeju izrazito jakog protivnika, NK Kurilovec, što dokazuje i sama utakmica koja je obilovala uzbudljivim trenucima. Sudeći po velikom broju šansi s jedne i druge strane ostaje ipak zaključiti kako je podjela bodova na Krimeji najpravedniji rezultat. Ujedno ovo je i bila prva utakmica novog trenera crveno bijelih, Fausta Budicina, koji je uspio prekinuti negativni niz od 3 uzastopna poraza. Orijent vrlo rano postiže pogodak (10’) i to iz slobodnog udarca kada Weitzer lukavo puca pored živog zida u vratarev kut. Vratar gostiju, Demo, ostao je nemoćan pored fantastično upućenog udarca. Izdvojiti možemo i priliku iz 14. minute kada nakon brze transformacije Gerc savršeno upošljava utrčalog Weitzera na rubu kaznenog prostora, ali koji nažalost nije uspio umiriti loptu i savladati vratara. Weitzer se ponovno našao u kaznenom prostoru gostiju gdje je nanizao nekolicinu gostujućih igrača, ali ne dolazi do prostora za udarac. Kurilovec se pred kraj prvog poluvremena počeo dizati i sve goropadnije napadati, osobito preko bokova. Najizglednija šansa gostiju dogodila se u 30. minuti kada Roginić kasni na ubačaj s lijeva. Prije odlaska  na odmor vrijedno je zabilježiti i Monjčev ubačaj u kazneni prostor koji za malo promašuje utrčalog Gerca. U drugom poluvremenu na teren je raspoloženija izašla momčad gostiju. Prvu ozbiljniju priliku pravovremenom reakcijom spašava Popović koji Slunjskom skida “zicer”. Miro Iličić mogao je u 65. minuti kazniti otvorenu igru gostiju kada na Weitzerovu loptu izlazi sam pred vratara gostiju, ali isti brani slično kao Popović desetak minuta ranije. Gosti do izjedančenja stižu u 71. minuti kada Matoš driblingom ulazi u kazneni prostor i odigrava na drugu vratnicu gdje Kelava zakucava za 1:1. Do kraja utakmice do vodstva su mogle obje momčadi – prvo Popvić brani još jednu vrlo izgledu priliku gostiju, dok Fatić na strani domaćih pogađa vratnicu nakon udara glavom u posljednjim sekundama utakmice. Vrlo sadržajna utakmica, napeta do posljednjeg trena završila je moglo bi se reći pravednom podjelom bodova.