Treći uzastopni poraz

Unatoč velikoj borbi poraz črljeno-belih
Jadran Poreč - Orijent 1919

22. kolo NK Jadran Poreč VS HNK Orijent 1919 1:0

Utakmica velikog uloga započela je iznimno kruto s obje strane što je Weitzer mogao promijeniti već u 4. minuti susreta – udarac nakon odbijene lopte završava na gredi domaćeg vratara. Nekoliko prilika prethodilo je akciji u 24. minuti utakmice u kojoj domaći nogometaš ruši Monjca u kaznenom prostoru u izglednoj situaciji za najstrožu kaznu. Penal Za Orijent izveo je Ivor Weitzer čiji doličan udarac u desni kut vratiju još bolje brani vratar domaćina. Ostaje 0:0. U narednih 10 minuta dobre šanse imali su i Gerc (25’) i Monjac (31’ i 34’). Prva ozbiljnija prijetnja domaćina dogodila se u 35. minuti susreta, ali udarac s 20 metara ipak odlazi pored gola. Do kraja poluvremena izdvojiti možemo još i odličnu kontru u kojoj su se naši Orijentaši sjurili tri na dva, ali Weitzer daje prejaku loptu za Monjca koji sam izbija pred vratara. Početak drugog poluvremena opet je u znaku crveno bijelih. U 50. minuti Monjac ponovno probija po desnom boku, ali puca izravno u  vratara. Svega tri minute kasnije Weitzer puca iz slobodnog udarca, ali nažalost pored gola. Domaćin dolazi do iznenađujućeg vodstva u 61. minuti – nakon izvođenja slobodnog udarca lopta se odbija na stranu te dolazi ponovnog ubačaja koji Tadejević nesretno skreće u vlastitu mrežu pored nemoćnog Popovića. Orijentaši su se u posljednjih pola sata grčevito borili izjednačiti. Od mnogobrojnih prilika vrijedi istaknuti onu Weitzerovu u 75. minuti. Naime, nakon nekoliko odbijenih lopti u šesnaestercu Jadrana naš veznjak dobija poluvisoku loptu koju su mnogi vidjeli u golu. Nažalost, snažan udarac prelazi preko gola. Do kraja utakmice u igru su ušli Andrić, Casorella i Čanković. Vrijedno je zabilježiti i Andrićev pokušaj glavom nakon Monjčevog ubačaja koji nažalost odlati ravno u domaćeg vratara. Pocrvenio je do kraja susreta igrač domaćih, Manuel Perković.