Nevjerojatan poraz

Crveno bijeli izgubili u utakmici punoj grešaka
Orijent VS Zagorec

21. kolo HNK Orijent 1919 VS NK Jadran Poreč

Visok poraz naših crveno bijelih u protekloj utakmici zatekao je lijepo popunjene krimejske tribine. Ništa tog jutra nije naslućivalo da će utakmica 21. kola s NK Zagorec Krapina završiti visokim porazom. Utakmica je započela promašajem Vedrana Gerca koji u 15. minuti nije uspio s 10-tak metara realizirati izglednu šansu za vodstvo domaćih. Matija Smrekar zabija svoj prvi gol u 19. minuti kada na iznenađenje domaće obrane prima loptu i efektno svladava Hermana. Greške Orijentaša nakon prvog pogotka nizale su se jedna za drugom poput one u 28. minuti kada Smrekar ponovno ostaje sam na 17 metara, ali promašuje. Obrambeni problemi u igri domaćih sve su bili češći, a doveli su do toga da Andrić kasni u duelu kada ruši Majcenića u kaznenom prostoru. Sudac je dosudio najstrožu kaznu koju Smrekar ne koristi već šalje loptu pored vratiju. Nakon poluvremena u igru ulazi Florian Fumić nakon čega momčad izgleda poletnije i nešto brži protok lopte stisnuo je goste u zadnjoj trećini. Ipak, Andrić u 52. minuti uspijeva izgubiti loptu u pokušaju izlaska iz svoje trećine što koristi Poljak i upošljava Smrekara koji šalje loptu pored nemoćnog Hermana  za 0:2. U 60. minuti Monjac je ubacio s desna,a Gerc je u letu zamalo zakasnio na drugoj vratnici. Bila je to najbolja prilika Orijenta do kraja utakmice. Do kraja utakmice Orijent je primio još 3 pogotka – 80’ Perić, 83’ Smrekar te Kanceljak 89’.  Utakmica je ovo koju će mnogi htjeti zaboraviti, a pokazala je sve slabosti crveno bijelih. Ipak, ostaje zaključiti kako je ovo na koncu bio sam loš dan što će naši nogometaši sigurni smo dokazati već ove subote kada gostuju u Poreču protiv NK Jadran Poreč.