Orijent srušio lidera na Šubićevcu

Velika pobjeda za nova 3 boda
Šibenik - Orijent_Milan Balaban

19. kolo HNK Šibenik VS HNK Orijent 1919 1:2

Prekrasan dan u Šibeniku dočekao je naše Orijentaše u utakmici 19. kola 2 HNL. Protivnik, prvoplasirana momčad prvenstva koja pred početak utakmice ima, čini se, nedostižnih 11 bodova prednosti. Trener, Fausto Budicin, na travnjak izvodi nešto izmijenjenu momčad u odnosu na prethodno kolo, te u početnoj jedanaestorci možemo vidjeti Berkovića, Gerca te Smolčića. Ne iznenađuje nešto povučeniji start crveno-bijelih koji oprezno i disciplinirano ulaze u prvo poluvrijeme. Također, očekivana dominacija domaće momčadi osobito kroz posjed lopte donijela je nekoliko polušansi za vodstvo iste. Najizgledniju priliku prvog poluvremena Šibenik ima u 38. minuti kada nakon odlično odigrane akcije trojice Šibenčana – Juričić, Rak i Kukec, Juričić sam izbija pred Berkovića no loptu šalje daleko iznad gola. I u ovoj utakmici potvrdilo se staro pravilo, kada ne daš, dobiješ. Već u sljedećem napadu Vidas pretrčava svog čuvara i uspijeva loptu unijeti u šesnaesterac te preciznim ubačajem pronalazi Fatića koji podmeće nogu za 0:1 i vodstvo gostiju na Šubićevcu. Rezultat je to s kojim odlazimo na poluvrijeme. Odmah po početku drugog poluvremena bilježimo i najbolju Orijentovu šansu za povećanje vodstva kada Gerc iz nesporedne blizine puca glavom, ali Bulat tijelom uspijeva loptu izbaciti s gol linije. Već sam početak nastavka daje naslutiti kako su Orijentaši odlučno ušli u borbu za sva tri boda što prije svega iskazuju svojom okomitom igrom. Trener domaćina, Rendulić, na travnjak šalje Antunovića što će se pokazati dobrim potezom jer upravo on počinje stvarati veće probleme Orijentovoj obrani. Prvi puta u 57. minuti kada bježi svojim braničima međutim njegov pokušaj udarca i/ili ubačaja čita spremni Berković. Jednako kao i u prvom dijelu, Orijent preko Monjca ima izvrsnu priliku za povećanje vodstva no najbolji napadač crveno-bijelih šalje loptu tik pored Labrovićevih vratiju. Već u sljedećem napadu, Šibenik, preko Antunovića dolazi do izjednačenja. Antunović nakon prodora loptu šalje Raku koji iskusno zaobilazi Berkovića i poentira za 1:1 (67. minuta). Otvorenu utakmicu odigrale su do kraja i jedna i druga momčad, a najbolju priliku domaćih bilježimo u 73. minuti kada Kukec vrhunski zahvaća loptu škaricama, ali ista odsjeda u rukama Carla Berkovića. Posljednjih 30 minuta Fausto Budicin šalje na teren Iličića, Fućka i Malokua, što će se u konačnici i pokazati izvrsno tempiranim i odabranim izmjenama. Domaćoj obrani u najvećem dijelu probleme stvara Fućak koji gotovo u svakom napadu stvara opasnost za domaća vrata. U 87. minuti Berković je istrčao izvan kaznenog prostora i presjekao dubinsko proigravanje, a na drugoj strani Fućak nije iskoristio veliku priliku odlučiti pobjednika. Svega minutu kasnije Fućak je uzeo loptu Vukorepi, krenuo slijeva prema Labroviću koji je uspio obraniti udarac napadača Orijenta 1919. Još jednom Fućak stvara probleme domaćoj obrani, ovog puta u 92. minuti kada šalje izvrno odmjeren ubačaj na peterac no Monjac i Maloku ostaju prekratki pred praznim vratima Šibenika. Ipak, do zaslužene pobjede naši Orijentaši stižu u posljednjim trenucima utakmice nakon što Kukec radi prekršaj na Travaglii na gotovo 35 metara od gola. Monjac šalje okomitu loptu u kazeni prostor na koju su pojurili i igrači u narančastom i u oni u bijelom, ali loptu ne dohvaća nitko već se ista odbija na 6 metara od gola i bježi od Labrovića u mrežu za kkonačnih 1:2 i veliko slavlje Orijentovih navijača na tribinama Šubićevca.