Ispunjena Krimeja

Pripremna utakmica za pamćenje
Orijent Osijek_V. Karuza

Pripremna utakmica HNK Orijent 1919 VS NK Osijek 1:2

Utakmicom protiv NK Osijek otvorena je sezona odigravanja prijateljskih/pripremnih utakmica u znak obilježavanja stogodišnjice kluba. Velika je čast bila ugostiti drugoplasiranu momčad Hrvatske Telekom 1. lige na Krimeji pred punim tribinama. Osijek je već u prvih nekoliko minuta utakmice pokazao svoju kvalitetu visoko napadajući obranu Orijenta. Ipak, Osijekove namjere mogao je već u 6. minuti susreta pomrsiti Weitzer koji je fantastičnim udarcem iz slobodnjaka gotovo matirao golmana gostiju, Malenicu, koji se svojski morao potruditi da skrene loptu u korner. Osijekov ofenzivni pritisak isplatio se u 14. minuti susreta kada Marić prima loptu zdesna i preciznim udarcem pogađa donji, suprotni kut domaćeg vratara za 0:1. Gosti povećavaju vodstvo u 26. minuti kada Grgić asistira Pilju koji glavom pogađa loptu i šalje ju iza leđa Hermana. U drugom poluvremenu trener gostiju, Zekić izvodi 9 novih igrača na teren čiju nespretnost koristi domaći napad. Miro Iličić fantastičnim udarcem s ruba šesnaesterca neobranjivo puca i pogađa gol za potpunu euforiju na krimejskim tribinama. Do kraja utakmice i trener domaćih, Mikac uveo je u igru sve igrače među kojima i nekolicinu juniora koji su se odlično nosili s Osijekovom drugom momčadi. Izdvojiti moramo još jedanaesterac koji je skrivio Mohorovičić, a neuspješno izveo Ejupi – snažan udarac s bijele točke završio je na gredi koja je u ovom slučaju pomogla u čuvanju rezultata. Utakmica se mogla gledati u direktnom prijenosu na HNTV-u te putem live stream-a na istoimenoj platformi što nije spriječilo oko 1000 gledatelja koji su iskoristili prekrasno subotnje popodne za gledanje omiljenog crveno-bijelog kluba.