Orijent teže od očekivanog svladao Marsoniju

Gerc za prolazak u šesnaestinu Kupa

Pretkolo kupa Hrvatske / HNK Orijent 1919 VS NK Marsonia 2:1

U sklopu Pretkola hrvatskog Kupa na Krimeju je stigla momčad NK Marsonia. Od samog početka Orijent 1919 se nametnuo i apsolutno dominirao prvim poluvremenom. Do vodstva tako dolaze crveno-bijeli s Krimeje nakon što igrač Marsonije radi bespotreban, ali očigledan faul nad Emanuelom Črnkom u gostujućem šesnaestercu te glavnom sucu ne preostaje nego dosuditi jedanaesterac. Kazeni udarac izveo je Kristian Fućak koji je zadržao mirnoću i poslao vratara Kramera u jedan, a loptu u drugi kut vratiju. Pogotku su prethodile i izgledne prilike Filipa Zrilića iz 14. minute te Dominika Mulca u 24. minuti. Drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugo lice obiju momčadi. Marsonia je pokazala da s pravom pretendira na 2. HNL. Naime, podigli su Brođani svoju igru i napali domaćina koji je pokazao sve slabosti svoje igre. Jendu od grešaka Orijenta igrači Marsonije iskoristili su u 61. minuti kada Silvijo Mihić i ivan Brkić rade nered u domaćoj obrani, a potonji onda sjajnim pogotkom okrunjuje dobru igru gostiju u nastavku za 1:1. Orijent je potom iskoristio jednu, veliku pogrešku suparnika kad u 85. minuti Kristian Fućak fantastično prolazi čak trojicu Marsonijnih igrača na aut-liniji i šalje loptu prema kaznenom prostoru Brođana. Neočekivano vratar Kramer promašuje cijelu loptu što koristi iskusni Vedran Gerc i poentira za 2:1 i pokazat će se prolazak u šesnaestinu Kupa Hrvatske. Na Krimeju stiže GNK Dinamo i to vjerojanto u terminu 22.9.2021.