Minimalna pobjeda Orijenta

Istra ostaje prvoligaš
Istra - Orijent_R. Brmalj

Kvalifikacije za popunu Hrvatski Telekom Prve Lige – Istra 1961 VS Orijent 1919 0:1

Uoči uzvratne kvalifikacijske utakmice trener Krimejčana, Fausto Budicin, našao se u još većim kadrovskim problemima. Pored izostanka ozlijeđenih Vidasa, Travaglije, Fućka i Šanteka, nema niti pocrvenjelih Gerca te Ivančevića. Ipak, ton utakmice naznačen je već u prvoj minute utakmice na Aldo Drosini kada Monjac na presječenu loptu Libera ne reagira najbolje i u izglednoj situaciji šalje loptu ravno u ruke Čondrića. Svega nekoliko minuta kasnije Guzina u šansi za Istru, ali puca u Berkovićevu nogu. U 13. minuti dvije velike obrane Čondrića nakon što je Iličić ostao sam ispred golmana Istre, pucao prvo s vrha šesnaesterca pa onda nakon obrane Čondrića pokušao ubaciti centaršut s desne strane, ali i to je vratar obranio. Izvrsne šanse vidjeli smo u 20. minuti kada Monjac puca s 20-tak metara, a Čondrić jedva izbacuje iznad svojih vratiju te u 29. minuti kada Tadejević puca iz slobodnjaka ravno u Čondrića. Do kraja poluvremena crveno-bijeli s Krimeje bolji su suparnik što govori i činjenica da su Istrijani imali svega jednu šansu u prvih 45 minuta.

Na početku drugog poluvremena Istra skoro dolazi do vodstva kada Gržan ima odličnu priliku s sedam metara, ali Berković uz pomoć obrambenih igrača uzima loptu. Do kraja utakmice potpunu inicijativu preuzima Orijent koji već u 49. postiže pogodak nakon što Iličić koristi savršen Mulčev ubačaj i lobira Čondrića za 0-1. Prilike Orijenta se nastavljaju nizati, istaknuti možemo Mulčev udarac glavom u 73. minuti te Maružinove prilike iz 83. i 85. minute. Do kraja utakmice Orijent nije prepustio inicijativu Istri te utakmicu završava još jednom prilikom nakon što Fumić šalje loptu u vratnicu duboko u sudačkoj nadoknadi (92’). Orijent je pogotkom Iličića upisao pobjedu na Aldo Drosini, ali Puljani ipak ostaju prvoligaši. Krimejčani nisu uspjeli ostvariti čudo, iako su tijekom cijeloga susreta bili puno aktivniji na terenu. Ovoga puta vratar Čondrić imao je puno posla te je upravo on najzaslužniji za minimalan rezultat. Ostaje žal za visokim porazom na Kantridi, ali Orijent svoje putovanje prema prvoj ligi nastavlja u drugom razredu hrvatskog nogometa. Samo ORIJENT!