Podjela bodova podno stijena Kantride

Prvi Liberov seniorski pogodak

7. kolo NK Opatija VS HNK Orijent 1919 1:1

Fantastičnih 90 minuta pod stijenama Kantride priredili su nam prošlog vikenda Opatija i Orijent, potvrdivši tako sva očekivanja gledatelja i ljubitelja nogometa. Od prve minute susreta na obje strane mogli smo svjedočiti odličnom nogometu, izvrsnim akcijama i uposlenim vratarima na oba kraja terena. Svoj klasični bijeg po desnoj strani Monjac pokazuje prvi put u 13. minuti. Teškom prizemnom loptom prijeti promjeni rezultata, ali iskusni Opatijin vratar, Vanja Iveša, spriječava Monjčevu ideju. Monjac je ponovno uposlio Ivešu 5 minuta kasnije kada nakon izvrsnog driblinga ostavlja dvojicu obrambenih igrača iza leđa i šalje loptu u suprotni kut. Iveša ponovno brani. U 22. minuti Adrian Liber puca pored vratnice. 28. minuta donijela sam je zanimljiv pokušaj Ivora Weitzera iz slobodnog udarca, ali lopta pada iskusnom i spremnom Berkoviću pred ruke. Deset minuta kasnije Orijent ponovno preko desne strane i Matea Monjca prijeti domaćinu. Monjac pronalazi Emanuela Črnka u šestnaestercu, ali Črnko ovog puta nije upisan u strijelce. Nakon odmora, Orijentu malo opada ritam prijetnji i domaćin prvi pritišće, ali i dalje gledamo fenomenalan nogomet s obje strane. Nije skoro niti počelo drugo poluvrijeme kada Weitzer izvrsno nabacuje loptu na glavu Edina Junuzovića koju je potom glavom šalje direktno u ruke Orijentovog vratara. 64. minuta donosi nam poslasticu za sve nogometne sladokusce. Adrian Liber prvoligaškom sigurnošću i driblingom ostavlja Opatijinu obranu bez rješenja i postiže svoj seniorski prvijenac. Orijent vodi 1:0. Dvije minute poslije, Orijent ima priliku preko Gerca i Maružina povećati svoju prednost, ali obrambeni igrač Opatije klizeći spriječava tu ideju u realizaciji. Nogometna publika je navikla gledati Weitzerove nabačaje koji uvijek prijete promjeni rezultata. Tako je bilo i u 73. minuti, no na sreću Krimejčana, Junuzović totalno promašuje loptu. Kristijan Glavaš je bio sretniji i spretniji od svojih suigrača, i fantastičnim eurogolom mijenja rezultat u 1:1. Preostalih desetak minuta utakmice vidjeli smo po još nekoliko prilika s obje strane, ali rezultat ostaje nepromijenjen. Bodovi ovog puta pošteno podijeljeni.