Važna 3 boda

Orijent ponovno savladao Dubravu
Dubrava - Orijent 1919_Novi list_D. Jelinek

7. kolo NK Dubrava Tim kabel VS HNK Orijent 1919 0:1

Ove subote naši Orijentaši susreli su stare znance na novoj adresi. Naime, utakmica 7. kola protiv NK Dubrava Tim kabel odigrana je na stadionu Sv. Josip Radnik u Sesvetama. Domaćinova inicijativa splasnula je nakon svega 5 minuta utakmice unutar kojih su obiljezili i jednu ne toliko izglednu šansu ispred Berkovićevih vratiju kada lopta nakon ubačaja prolazi kroz Orijentov peterac i sporo odlazi u aut. Od tog trenutka pa sve do 70. minute utakmice teren dominira samo jedna ekipa, a to su naši Orijentaši. Kako je i sam trener, Fausto Budicin, istaknuo možda najboljih 60 minuta Orijentove drugoligaške igre do sad. Nizali su se prilike te vrijedi istaknuti onu kapetana Gerca koji i postiže pogodak, ali isti biva poništen bez obzira što je ostao dojam kako se radi o pogrešnoj procjeni. Nadalje, u izvrsnoj situaciji našao se Črnko koji nakon asistencije Iličića pretrčava dvojicu domaćin igrača i sam iskosa izbija pred vratara Mustapića koji taj pokušaj i brani. Nepunu minutu kasnije vratar domaćih nije bio te sreće. Nakon kornera koji izvodi Črnko, Smolčić vraća gotovo izgubljenu loptu u peterac domaćih što Iličić ne propušta te glavom postiže pogodak za pokazat će se konačnih 0:1. U drugom poluvremenu gosti najopasnije prijete nakon neuspjelog čišćenja lopte iz šesnaesterca kada loptu dobiva Šutalo koji iz voleja odličnim udarcem pogađa spojnicu Berkovićevih vratiju. Do kraja utakmice spomenut ćemo još dva kornera, odnosno udarca glavom koji odsjedaju na Mustapićevoj gredi – jednom Tadejević, jednom Smolčić. Vrlo važna 3 boda s teškog gostovanja naši Orijentaši pošteno su i proslavili glasnom pjesmom na povratku kući. Samo ORIJENT!