U 60'' do pobjede
Mateo Monjac

5. kolo HNK Orijent 1919 VS NK Jadran Poreč 4:3

Fantastična pobjeda Orijenta 1919 u dramatičnoj završnici!

Gost Orijenta 1919 ove subote bio je NK Jadran Poreč koji je na Krimeju stigao izrazito motiviran. Naime, u prva 4 kola nisu osvojili niti jedan bod usprkos dobrim nogometnim predstavama. Unatoč lošem vremenu, prvo kiši pa kasnije i snažnoj buri, na Krimeju je ponovno pristiglo oko 600 gledatelja. Pune tribine s oduševljenjem su dočekale prvi pogodak Orijenta u 35’ – Weitzer fantastičnom dijagonalom pronalazi Monjca koji rutinski izbjegava zaleđe i kroz noge gostujućeg vratara postiže gol za 1:0. Već u sljedećoj isti akteri, ali u drugim ulogama. Ovog puta Monjac upošljava Weitzera koji nadskakuje vratara i glavom pogađa za 2:0. Neopreznost domaćeg sastava rezultirala je lijepim zgoditkom Morožina pred sam kraj prvog poluvremena. Gosti bolje otvaraju drugo poluvrijeme te u 50’ Valenta postiže izjednačujući pogodak. Samo devet minuta bilo je potrebno da Krimeja potpuno utihne. Nakon Maružinovog ubačaja Herman nespretno skreće loptu iza vlastitih leđa. Kada su svi pomislili da Jadran odnosi puni plijen s Krimeje, nekolicina dobrih poteza, trenerska taktika i volja za pobjedom donose potpunipreokret i to u svega 60 sekundi. Prvo u 88’ Andrić postiže gol iz ubačaja ponajboljeg pojedinca susreta, Ivora Weitzera te već u sljedećoj minuti Fumić baca Krimeju u potpuni delirij nakon pogotka na asistenciju Andrića. Izrazito tešku utakmicu obilježila je karakterna momčad Orijenta 1919, ali i zanimljiv navijački “dvoboj” na tribinama između navijača domaćeg i gostujućeg sastava – Red Fuckersa i Šajeta.

Orijentaši su s terena ispraćeni uz povike “Šampioni, šampioni!” – navijači su prepoznali kako svaki šampionski put nije jednostavan , ali svakako uključuje lavovske karaktere kakvi su danas nosili crveno bijeli dres.