Golijada u Dugopolju

Debi novog trenera
Dugopolje - Orijent 1919

3. kolo NK Dugopolje VS HNK Orijent 1919 4:3

Nakon otkazanog 2. kola kojeg su naši Orijentaši trebali odigrati protiv NK Junak, gostovali smo u Dugopolju. Svoj debi imao je i novi trener crveno-bijelih, Damir Milinović. Utakmicu bolje otvara domaćin koji izgledne prilike bilježi u 6. i 10. minuti utakmice, a u vodstvo dolazi nakon prekida i slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora. Igor Čerina prebacuje živi zid i matira Carla Berkovića za 1:0 (14’). Čerina povećava vodstvo na 2:0 u 27. minuti utakmice ponovno nakon prekida, odnosno izvedenog kornera kada Mulac skreće Balićev pokušaj, ali odbijenu loptu zahvaća strijelac pogotka. Orijent ipak smanjuje vodstvo Dugopolja i to nakon dvostrukog ubačaja Matea Monjaca kojeg u konačnici Robert Brdar posprema u mrežu za 2:1 i svoj prvijenac u crveno-bijelom dresu. Ipak, naši nogometaši na predah ne uspijevaju otići s minimalnim zaostatkom te u sudačkoj nadoknadi lopta pogađa Dominika Mulca u ruku unutar kaznenog prostora, a priliku za ponovno povećanje vodstva ne propušta Matej Jukić (47’). Niti drugo poluvrijeme Krimejčani ne otvaraju na pravi način pa Dugopolje u 67. minuti ponovno povećava vodstvo – ovog puta Matej Jukić zahvaća odbijanac Bašićevog dalekometnog udarca i zakucava za velikih 4:1. Mnogi bi pomislili kako je utakmica gotova no iskustni Vedran Gerc odlučio je posljednjih 10 minuta utakmice učiniti itekako zanimljivim. U igru ulazi u 81. minuti, a već 4 minute nakon odlično reagira iz blizine nakon kornera i pogađa za 4:2. Isti akter u 89. minuti prekrasnim driblingom oslobađa se dvojice čuvara i šalje loptu neobranjivo pod samu gredu za neizvjesnih 4:3. Nažalost, do potpunog preokreta i iznenađenja u Dugopolju nedostajalo je vremena pa pobjedu i sva tri boda odnosi ekipa koja je veći dio utakmice odigrala bolje.