Odlična utakmica crveno bijelih

Osvojena 3 boda nakon preokreta
Orijent 1919 VS Jarun

27. kolo HNK Orijent 1919 VS NK Jarun 2:1

Orijent odlučno otvara utakmicu i već od prvog sučevog zvižduka preuzima igračku inicijativu. Izgledne prilike su se nizale jedna za drugom zbog čega su crveno bijeli na odmor mogli otići s opipljivom prednošću. Kod gostiju najbolje je raspoložen bio vratar Šimčić koji je uvelike zaslužan što se na odmor otišlo s rezultatom 0:0. Šimčić brani izravni Weitzerov udarac iz slobodnjaka u 15. minuti, potom udarac Monjac u 22. minute te dva Fumićeva udarca u istoj minuti (39’). U posljednjoj minuti prvog dijela vratara gostiju je uspjela poslužiti i sreća nakon što mu je ispala lopta nakon Weitzerovog udarca. Drugo poluvrijeme krenulo je podjednakim ritmom, međutim do vodstva dolaze gosti – u 70. minuti po desnoj strani domaćim braničima bježi Sudec koji nakon ulaska u kazneni prostor na drugoj strani proigrava usamljenog Tadića. Trener Budicin nije dugo oklijevao te u igru uvodi donedavno ozlijeđenog Gerca te Mioča, a nešto kasnije i Čankovića. U 76. minuti Fatić dubinskim dodavanjem pronalazi Iličića koji nesebično pokušava proigrati Monjca čije dodavanje presijeca Pavičić, ali samo do Weitzera koji neuhvatljivo puca za izjednačenje! U 82. minuti ponovno Weitzer fantasično puca, ali vratar Šimičić ponovno odlično reagira i čuva svoju mrežu, ali pokazat će se nakratko. Već u 85. minuti Monjac je slomio svoje čuvare i uspio ubaciti loptu u šesnaesterac gdje je spremno glavom reagirao Gerc i doveo crveno bijele u vodstvo. Gosti su u 90. minuti ostali bez igrača kada Šoša dobio drugi žuti, a Monjac u posljednjoj minuti sučeve nadoknade na Gerčevu asistenciju ne uspijeva iskoristiti zicer i olakšati posljednje minute utakmice. Sljedeće kolo donosi pravi ispit za naše nogometaše. Naime, Orijent u Zagreb odlazi na derbi kola s NK Dubrava Tim Kabel.