Fućkov hattrick

Visoka pobjeda u Bijelom brdu
BSK VS Orijent 1919

11. kolo NK BSK VS HNK Orijent 1919 1:4

U sklopu 11. kola crveno-bijeli sastali su se s liderom prvenstva, momčadi BSK iz Bijeloga brda. Nezgodno gostovanje osobito ukoliko se u obzir uzme lošiji niz koji Orijent ima za sobom (u 6 susreta svega 1 pobjeda) u posljednjih nekoliko utakmica. Na prvu priliku nije se dugo čekalo. Naime, u 7. minuti utakmice Matija Mišić potegnuo je iz daljine te lopta odlazi tik iznad grede. Svega 4 minute kasnije ponovno prijeti BSK, sada preko Čikvara čiji udarac glavom iz blizine brani Kristian Boglić i odbija u korner. Orijent prvi put prijeti u 14. minuti preko Filipa Zrilića čiji udarac glavom brani bijelobrdska jedinica. Do vodstva ipak dolazi Orijent. U 19. minuti Dominik Mulac na polovici terena dugom loptom traži Kristiana Fućka te ga i pronalazi koji glavom s 16 metara prebacuje istrčalog vratar BSK-a za 0:1. Orijentje prednost mogao povećati i u 32. minuti kada Fatić pogađa vratnicu nakon kombinacije s Hodžom i Fućkom.

U nastavku BSk dolazi do ranog izjednjačenja kada Perićev udarac glavom u 47. minuti vara vratar gostiju, Boglića, i prelazi gol liniju za 1:1. Izjednačenje nije značajnije uzdrmalo Orijentaše koji nedugo nakon postižu pogodak za novo vodstvo. Ovog puta Fatić pravovremeno oduzim loptu na sredini terena i šalje istu Fućku koji bez greške poentira za 1:2 u 56. minuti. Svega nekoliko minuta kasnije Fućak ponovno iz kontre prijeti BSK-ovim vratima, ali ovog puta trese malu mrežu. Minutu kasnije bilježimo o pokušaj Šimičića iji udarac glavom s pet metara prolazi pored Boglićevih vratiju. U 71. minuti Orijet odlazi na visokih 1:3, ovog puta preko Filipa Zrilića koji se najbolje snašao u gužvi pred domaćim vratima. Posljedna promjena rezultata u samom finišu utakmice kada Fućak po tko zna koji put bježi BSK-ovoj obrani i matira vratar za 1:4 i svoj hattrick.