Podjela bodova na Krimeji

Realan ishod
Krimeja_1_20.10

11. kolo HNK Orijent 1919 VS NK Dubrava Tim Kabel 1:1

Fantastična atmosfera, lijepo popunjene tribine i jak protivnik – kratki rezime onoga što smo jučer imali prilike vidjeti. Gost u 11. kolu 3 HNL Zapad bio je NK Dubrava Tim Kabel. Mlada momčad trenera Igora Cvitanovića slovi za iznimno jaku i pobjedama željnu momčad. Orijent 1919 dobro otvara utakmicu te već u 9. minuti ima odličnu priliku kada Jergović tuče glavom nakon Fumićevog izvođenja udarca iz kuta što gostujući vratar uspijeva obraniti. Već u 22. minuti Vedran Gerc odličnom loptom uposlio je Monjca koji ostaje sam pred golmanom Šolčićem međutim ne zahvata dobro loptu koja završava na vratnici. Drugi dio prvog poluvremena igrački je pripao gostima što dokazuje i pogodak Dubrava postiže u zadnjoj minuti prvog dijela. Karlo Rebernjak ubacio je dijagonalu u kazneni prostor Krimječana što dobro prati Marton i uklizavanjem na drugoj stativi postiže pogodak za 0:1. U nastavku Orijent 1919 podiže ritam i suprotstavlja se dobrom protivniku podizanjem razine igračke agresije. U 82. minuti na dugu loptu prvi stiže Mateo Monjac i bježi usnuloj obrani Dubrave. Karlo Rebernjak povlači Monjca metar ili dva od kaznenog prostora s leđa u izglednoj gol šansi zbog čega dobiva i crveni karton. Četiri minute kasnije Leskur ubacuje loptu na rub kaznenog prostora gdje najlošije reagira golman gostujuće momčadi koji odlazi u prazno i ostavlja prostor za Andrića koji kao najviši u skoku postiže izjednačujući pogodak. Pune tribine do kraja priželjkivale su i pobjednički pogodak što možda ne bi bilo niti pravedno. Rekli bismo kako je podjela bodova u ovom slučaju bila potpuno realan ishod. Moramo napomenuti kako u redovima Orijenta 1919 nije bilo Ivora Weitzera (zbog odrađivanja žutih kartona), Mire Iličića, Matije Vidasa i Luke Barišića.

Veseli i činjenica kako je jučerašnja utakmica postavila novi ovosezonski rekord u posjećenosti Krimejskih tribina. Oko tisuću navijača vodilo je naše crveno bijele nogometaše kroz jučerašnji sraz i još jednom hvala svima na podršci. Sljedeći gost neće biti niti malo manje izazovan. Naime, ekipa NK HAŠK stiže nam na Krimeju već 3.11.2018.