Orijent dvaput vodio, ali ostao bez bodova na Krimeji

Cibalia kaznila pad koncentracije u nastavku i odnijela puni plijen

18. kolo HNK Orijent VS HNK Cibalia 2:3

Orijent je u utakmici 18. kola SuperSport Prve NL protiv HNK Cibalia odigranoj 15. veljače na stadionu Krimeja pružio borbenu i otvorenu igru, ali je na kraju izgubio 2:3 unatoč tome što je poveo dva puta. Naši Orijentaši su u 41. minuti došli u vodstvo pogotkom Mire Iličića, koji je iskoristio pogrešku gostujuće obrane i preciznim udarcem donio prednost domaćinu prije odlaska na odmor. U nastavku je Orijent brzo povećao prednost; u 54. minuti Franko Andrijašević glavom je zatresao mrežu i postavio 2:0, što je bio njegov prvi pogodak u crveno-bijelom dresu na Krimeji.

Unatoč jakom početku i inicijativi domaćih, Cibalia je reagirala i uspjela preokrenuti rezultat. Već u 46. minuti Brlek je smanjio rezultat, a sredinom drugog poluvremena Pervan je izjednačio za Vinkovčane. Konačni preokret i pobjednički pogodak postigao je Boban u 70. minuti, iskoristivši neodlučnost obrane Orijenta. Gosti su pritom zadržali prednost do kraja susreta i osvojili sva tri boda, unatoč promašenom kaznenom udarcu koji je fantastično obranio Vice Baždarić te jakom pritisku domaće momčadi u završnici.

Utakmica je pokazala snagu Orijenta u napadu i sposobnost da dvaput dođe u vodstvo na domaćem terenu, ali i neke nedostatke u obrambenim fazama igre koje su Cibaliji omogućile da se vrati i na kraju slavi. Poraz je dodatno produbio niz bez pobjede za naše črljeno-bele u Prvoj NL.

Ostavi komentar