Furiozno gostovanje Orijenta 1919

4 utakmice, 12 bodova

4. kolo NK Zagorec VS HNK Orijent 1919 1:4

Već u 3. minuti Weitzer opasno prijeti golu domaćina fantastičnim udarcem iz slobodnjaka. Furiozni početak crveno bijelih okrunjen je ranim pogotkom (17’) koji je postigao Miro Iličić. Orijent nastavlja s dobrim prilikama – greda Iličića u 19. minuti te opasni udarac Monjca (24’) kojeg vratar domaćina uspijeva obraniti. Florian Fumić povećava vodstvo Orijenta u 44. minuti. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Luka Čanković nespretno igra rukom u kaznenom prostoru što koristi iskusni Smrekar koji postiže gol za NK Zagorec iz jedanaesterca. Orijent primiruje igru u drugom poluvremenu te vreba prilike iz kontra napada. Upravo iz jednog takvog napada Iličić zabija za 1:3. Krasnu Orijentovu večer u Krapini zaokružio je Nino Mohorovičič eurogolom s 25 metara.

Gledatelji bi za igrača utakmice zasigurno odabrali Miru Iličića. Nažalost, Miro je pred sam kraj utakmice u nezgodnom doskoku ozlijedio koljeno (meniskus) te je morao napustiti igru. Miro je operiran te ga očekujemo na terenu već krajem mjeseca.