Važna pobjeda na otvaranju proljetnog dijela

Dobrih 90 minuta protiv mladih Osiječana
Monjac_Vedran Karuza

18. kolo HNK Orijent 1919 VS NK Osijek II 3:0

Naši Orijentaši proteklog su vikenda uspješno otvorili proljetni dio drugoligaške sezone 2020/21 i s uvjerljivih 3:0 svladali drugu momčad Osijeka! Sve do sat vremena prije utakmice nije se znalo hoće li se ista i odigrati uslijed temperaturnog minusa i zaleđenog terena. Ipak, odlučeno je da hoće i Orijentaši upisuju važna 3 boda u borbi za priključivanje vrhu tablice.
Crveno-bijeli dolaze do ranog vodstva i to preko raspoloženog Fućka koji nakon snažnog i visokog pritiska domaće momčadi ulazi u lijevi dio kaznenog prostora te snažnim udarcem, koji se odbija od Karamatića, vara Barešića i poentira za 1:0. Ipak, nakon petnaestak minuta mlada osiječka momčad uspostavlja izgubljeno samopouzdanje i igra sve čvršće. Orijent uslijed toga do kraja prvog poluvremena stvara tek jednu igledniju priliku. U 34. minuti Hodža se u primanju znalački oslobodio čuvara, okrenuo se prema vratima gostiju i s 18 metara snažno opalio po lopti.
S druge strane domaći vratar Berković nije imao posla tijekom prvog poluvremena, ali gosti su mogli do pogotka u 28. minuti kada Berkoviću nakon Kuprešakovog udarca lopta klizi iz ruku i odbija mu se u naručje od vratnice. Gosti su se dva puta žalili na odluku glavnog suca tražeći oba puta jedanaesterac na što glavni sudac samo odmahuje rukom.
U nastavku utakmice Osječani su krenuli odlučnije, pritisnuli su domaću momčad u zadnjoj trećini, a Berković ponovno istakao kao jedan od najboljih golmana druge lige. U 49. minuti Berković je skinuo zicer nakon pokušaja Latkovića, koji je odbijenu loptu poslao preko vratiju.
U 51. i 52. Berković je opet pravodobno reagirao nakon udaraca Kuprešaka i Belje. Utakmica se prelomila u 56. minuti kada kapetan Osijeka II, Benić, nespretno zahvaća Monjca za što dobiva drugi žuti i Orijent ostaje s igračem više. Nije trebalo dugo da domaćin iskoristi brojačanu prednost te su i samu utakmica vrlo brzo riješili. Nakon prekršaja na Črnku, u 62. minuti Monjac je iz slobodnog udarca loptu preko “živog zida” poslao u mrežu za 2:0. Samo dvije minute kasnije Fućak je u brzom izlasku na zadnju osječku liniju pravodobno odigrao Črnku, koji je ušao zdesna u kazneni prostor i vanjskim dijelom kopačke pogodio mrežu uz suprotni kut za, ispostavit će se, konačnih 3:0. Orijentaši su ionako visoku pobjedu mogli i dobro pojačati u posljednjim minutama utakmice, jednom Fućak glavom (76.), te dva puta Gerc (89. i 92.).