HNK Orijent 1919 - Kumičićeva 66, TEL/FAX: 051/403-004, OIB: 80500347365, IBAN: HR2624000081110225408, info@nk-orijent.com
PRIJATELJI KLUBA:
Restoran Na Sušaku, CB Maritime, Tiskara Sušak, Andar d.o.o., Mot-Var, Mar-Com, Caffe bar 64, Eko tim partner, Zadro, Pekara Vojak

5. kolo: NK Cres - HNK Orijent 1919 0:5

Naš Orijent je, kao brzi vlak, projurio otokom i nadigrao domaćina NK Cres u svim segmentima igre. Niti najstariji pratioci Orijentovih utakmica se ne mogu sjetiti kada smo nekoga toliko nadigrali i odnijeli toliko visoku pobjedu na gostovanju. Taj podatak još više veseli što znamo da ekipa NK Cres nije loša momčad koja je sastavljena od dobrog djela igrača koji su igrali i u nekoliko rangova više, međutim, jučer je mladost Orijenta jednostavno bila prejaka za otočane. Rano vodstvo od 0:1 već u 18' (Šarković), pa 23' Iličić za 0:2, te Fatić u 42' pogađa za 0:3 na poluvremenu. Iako se domaćin na poluvremenu odlučio da će se pokušati vratiti u utakmicu, već od prve minute nastavka Orijent melje, te Šarković u 46' zamalo promašuje za 0:4. Znak da naši dečki ne posustaju. U 57' sudac svira jedanesterac za Orijent, gdje nakon dogovora Mikulića i Fatića, potonji sigurno pogađa unatoč dobroj procjeni iskusnog golmana Zmajle, no udarac je bio prejak, 0:4.
Unatoč visokom vodstvu Orijent i dalje napada te u nekoliko navrata opasno prijete. Baljak u dva navrata ne realizira odlične prilike, a šlag na torti je bila bomba Mikulića koji kao iz topa udara loptu sa nekih cca 25 metara i pogađa u stativu koja se vjerovatno i sada trese. Fantastičan udarac gdje lopta za nekoliko centimetara ne odsjeda u mreži.
Na samome kraju utakmice u 89' u nizu napada, Klenovšek se najbolje snalazi u gužvi te zabija za konačnih 0:5 za visoku pobjedu crveno-bijelih na otoku.
Imao je i NK Cres svoje šanse, međutim sigurna obrana na čelu sa golman Hermanom koji je u nekoliko navrata odlično reagirao, dala je sigurnost i poticaj ostatku ekipe da nadigra domaćina u svim segmentima nogometne igre, a nagrada je visoka pobjeda na uvijek nezgodnom gostovanju na Cresu.