HNK Orijent 1919 - Kumičićeva 66, TEL/FAX: 051/403-004, OIB: 80500347365, IBAN: HR2624000081110225408, info@nk-orijent.com
PRIJATELJI KLUBA:
Restoran Na Sušaku, CB Maritime, Tiskara Sušak, Andar d.o.o., Mot-Var, Mar-Com, Caffe bar 64, Eko tim partner, Zadro, Pekara Vojak

HNK Orijent 1919 - NK Funtana 2:0

Pobjeda! U prvom kolu MŽNL-a "stradala" je NK Funtana, rezultatom 2:0. Mnogi nisu vjerovali koliko je mladih igrača Orijenta igralo u ovoj utakmici ali to pokazuje da se Orijent ne mora bojati budućnosti. Naravno, ne zaboravljamo i starije igrače koji su bili i ostali stupovi seniorske momčadi. Bila je to utakmica u kojoj nije bilo dileme koja je momčad bolja na terenu i na čiju će stranu otići ovaj susret. Čvrsti i odlučni u obrani, dobar vezni red i opasan napad ono je što smo vidjeli u subotu i iako svjesni da ima jako puno mjesta za napredak, možemo svi skupa biti zadovoljni sa prikazanim. Čestitke i stručnom stožeru na čelu sa Elvisom Brajkovićem na pobjedi i odlično odrađenom poslu na pripremama. Drago nam je vidjeti da će i prvih 11 i klupa Orijenta biti vruća, gdje za svakog igrača možemo ubaciti adekvatnu zamjenu. Orijent je igrao u slijedećem sastavu: Šestan , Mikulić , Turkalj , Biasol , Andrić , Rukavina (42 Speranza ), Benić (88 Leskur -), Klenovšek , Barišić , Brdar , Sertić (67 Babić -). Golove su postigli iskusni Ivan Sertić u 39. minuti, nakon ubačaja Brdara te najmlađi Babić Ivan u 72. minuti nakon izvrsnog centaršuta isto tako mladog Sperance. No, već se okrećemo subotnjem ogledu kada idemo na Viškovo u goste puno jačem protivniku NK Halubjanu. Nadamo se da ćemo se i sa Viškova vratiti zadovoljni, prije svega pristupom, igrom pa onda i rezultatom. AJMOOOOOO ORIJENT!